Aktualności

13 Sep
Krajowa Konferencja Hodowców Karpia - 22-24 września

Już w dniach 22-24 września weźmiemy udział w XXVI Krajowej Konferencji Hodowców Karpia w Opalenicy. ''Karpiówka'' - jak nazywana jest potocznie ta impreza, skupia wszystko to, co jest związane z branżą karpiową w naszym kraju. W ramach wydarzenia odbędzie się też konferencja Polskiego Towarzystwa Rybackiego, szkolenie hodowców ryb oraz Targi Akwakultury 2021.

 

 

03 Sep
Wspieramy działania proekologiczne

Problem wszechobecnych śmieci i konieczność ochrony środowiska naturalnego to nasz wspólny obowiązek. W AJ Group zawsze chętnie wspieramy inicjatywy i działania ekologiczne, których efekty służą wszystkim.

Z radością zawiadamiamy, że od dzisiaj nasza firma oficjalnie wspiera nieformalną grupę nieStrash, prowadzącą od roku akcję ,,Nie śmieć leszczu''. Ekipa nieStrash, to kilku młodych ludzi, amatorów wędkarstwa, których tak jak nas, zwyczajnie denerwują śmieci pozostawiane nad wodą i w lasach. ,,Nie śmieć leszczu'' polega na spontanicznym zbieraniu odpadków porzucanych przez turystów i wędkarzy, a zarazem edukacja ekologiczna społeczeństwa. O zasięgu akcji świadczy choćby fakt, że działania obserwuje w mediach społecznościowych ponad 1,6 tysiąca osób (wiele z nich aktywnie włączyło się do sprzątania), a w lipcu napisał o niej również tygodnik Wprost.

Ekipie nieStrash właśnie przekazaliśmy nasze kurtki i koszulki PROS, by sprzątanie, w nierzadko trudnych warunkach pogodowych, było przyjemne i komfortowe – nasza odzież doskonale nadaje się do takich działań. Oczywiście – sami również włączamy się do tej wspaniałej akcji.

 

 

24 Aug
Zaktualizowaliśmy certyfikat na odzież z tkaniny Plavitex multi

 Ubrania wyprodukowane z tkaniny Plavitex Multi to najbardziej zaawansowane produkty w ofercie PROS. Takie ubrania są przeznaczone do użytku w strefach zagrożenia wybuchem - między innymi w wyrobiskach kopalnianych, bazach przesyłu paliw czy na stacjach paliwowych. Dlaczego akurat tam? Ponieważ ubrania te chronią przed wyładowaniami elektrostatycznymi, podmuchem płomieni, aerozolami płynnych kwasów i zasad. Dodatkowo fluorescencyjny kolor oraz taśmy odblaskowe zwiększają widzialność użytkownika w niesprzyjających warunkach pogodowych (jesienna szaruga, deszcz i wiatr).

Na te produkty (kurtkę, spodnie do pasa, spodnie ogrodniczki oraz płaszcz) odnowiliśmy certyfikat badania typu UE. Oznacza to, że spełniają one wszystkie obowiązujące normy prawne w krajach Unii Europejskiej. Z aktualną Deklaracją Zgodności jest można zapoznać się na naszej stronie internetowej www.ajgroup.pl w zakładce "Deklaracje'', albo klikając TUTAJ.

 

 

23 Aug
Sponsorujemy drużynę wędkarską

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że firma AJ Group wspiera drużynę wędkarską Team Spintech Adaś. Wszystkich członków zespołu wyposażyliśmy w nasze kurtki i koszulki. Jesteśmy dumni, że częścią tego znanego w całym kraju i utytułowanego zespołu jest między innymi Marek Taborek – nasz pracownik. W minioną sobotę Team Spintech Adaś - w odzieży z logo PROS - wystąpił na zawodach, które odbyły się na Wiśle w okolicach Torunia. Występ był bardzo okazały, ponieważ ekipa w naszych barwach wygrała rywalizację zespołową. Brawo Team Spintech Adaś! Serdecznie gratulujemy!

 

 

18 Aug
PROS wspiera strażaków
W AJ Group rozumiemy, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu i potrzeba dzielenia się dobrem. Dlatego też przekazaliśmy jednostce OSP w Grąblinie (gm. Kramsk) zestaw naszych specjalistycznych produktów. Kilka par spodniobutów i woderów PROS, kaloszy oraz kombinezon ochronny przeznaczony do likwidacji gniazd os i szerszeni, z pewnością przyda się w w akcjach podejmowanych przez strażaków. W tym miejscu chcemy podkreślić, że wybór OSP Grąblin nie był przypadkowy: to właśnie tam służy Agata Tomaszewska – nasza pracownica. Jesteśmy z niej bardzo dumni.
Produkty PROS na ręce Marka Lidźbińskiego, prezesa OSP w Grąblinie przekazał Tomasz Kwaśny, dyrektor ds. inwestycji w AJ Group. Od strażaków otrzymaliśmy pakiet pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy!
 
 
17 Aug
Nowa hala magazynowa gotowa do pracy

W piątek oficjalnie oddaliśmy do użytku nową halę magazynową o powierzchni 2 tys. m. kw. To kolejny ważny dzień w najnowszej historii AJ Group i zarazem kolejny element pozytywnych zmian, jakie zachodzą w naszej firmie w ostatnim czasie.

Obiekt powstał na zapleczu istniejącej hali, która łączyła dotąd funkcje produkcyjne z magazynowymi. Dzięki dodatkowej powierzchni pod dachem, to właśnie tutaj przenoszony jest skład surowców i produktów gotowych. Tym samym w starej hali wydatnie zwiększyła się ilość miejsca na nowe maszyny, a to z kolei pozwoli w przyszłości na rozszerzenie produkcji i zatrudnienie dodatkowych pracowników.

 

 

28 Jul
Nowe piktogramy na produktach PROS

Trwa rebranding w AJ Group. Po zmianie firmowego logotypu wdrażamy nowe grafiki piktogramów – specjalnych znaczków opisujących właściwości materiału Plavitex, z jakiego produkujemy naszą odzież. Piktogramy określają takie właściwości jak: ochrona przed wodą, deszczem i wiatrem, ochrona przed ogniem i kwasami, podwyższona widzialność, właściwości antystatyczne oraz odporność na zginanie w niskich temperaturach.

Dołożyliśmy starań, by nowe piktogramy były jeszcze bardziej czytelne, niż dotychczas. Znajdziecie je na zawieszkach, które dołączamy do produktów (przykład takiej zawieszki, wraz z wyjaśnieniem funkcji poszczególnych ideogramów, na zdjęciu poniżej). Nowe oznaczenia będą również nagrzewane na naszej odzieży.

 

 

19 Jul
Odnowiony certyfikat typu UE na ubrania elektrostatyczne

Specjalistyczne ubrania elektrostatyczne są jednymi z ważniejszych w naszej produkcji. Takie ubrania są przeznaczone do użytku w strefach zagrożenia wybuchem, między innymi w wyrobiskach kopalnianych, bazach przesyłu paliw, stacjach paliwowych, w niesprzyjających warunkach pogodowych. Zwiększają ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi oraz wiatrem i deszczem.

Na te produkty właśnie odnowiliśmy certyfikat typu UE. Certyfikat stwierdza, że spełniają one najwyższą klasę - 4 ochrony przed wodą zgodnie z nowym wydaniem normy EN 343:2019. Aktualna Deklaracja Zgodności jest dostępna w zakładce "Deklaracje". Można ją znaleźć również TUTAJ.

 

 

07 Jul
Nowy certyfikat badania typu UE dla spodniobutów i woderów górniczych
Tu, gdzie produkujemy naszą odzież, czyli w regionie konińskim, doskonale znamy rangę górnictwa i energetyki. Wiemy w jak trudnych warunkach pracują ludzie w tych branżach i jaki sprzęt sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Oczywiście tylko najlepszej jakości. Właśnie taki oferujemy. Odnowiliśmy certyfikat badania typu UE na wodery i spodniobuty WRA01 i SBA02. Certyfikat stwierdza, że te produkty spełniają normy dotyczące obuwia zawodowego, jak i odzieży ochronnej z funkcją antyelektrostatyki. Aktualna deklaracja zgodności jest dostępna w zakładce ''Deklaracje''.
Wodery i spodniobuty PROS WRA01 i SBA02 są produkowane z wodoochronnej, antyelektrostatycznej tkaniny powlekanej Plavitex Heavy Duty Antistatic, zaś obustronne zgrzewanie zwiększa wytrzymałość szwów. Skądinąd wiemy, że te modele są chętnie wybierane również przez pasjonatów eksploracji.
 
 
 
06 Jul
Jesteśmy sponsorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych

Marka PROS zawsze wspiera przedsięwzięcia służące aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, bo wiadomo przecież, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nasza firma została głównym sponsorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych, które odbędą się w Koninie, 2 października. Organizatorem imprezy jest Koło Wędkarskie nr 41 przy Elektrowni Pątnów. Na konińskie wody zjadą najlepsi wędkarze z całego kraju, by walczyć między innymi o puchar PROS za największego okonia.