Aktualności

09 Dec
Nowe kurtki PROS na jubileusz 20-lecia firmy

AJ Group obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Od początku byliśmy firmą produkującą odzież wodoochronną najwyższej jakości, przeznaczoną do użytku w pracy w najtrudniejszych warunkach. Intenstywny rozwój spółki oraz otwartość na zmiany w branży odzieżowej sprawiają, że stale poszukujemy nowych możliwości, by zaspokajać potrzeby klientów. Jedną z propozycji jest produkcja kurtek sportowych, dedykowanych dla wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Aktualnie trwają testy poszczególnych modeli kurtek oraz opracowywanie strategii marketingu i sprzedaży. Sportowe kurtki PROS pojawią się na rynku w pierwszym kwartale nowego roku.

 

 

 

01 Dec
Produkujemy sprzęt do ochrony personelu medycznego w walce z COVID-19

Nasza firma czynnie wspiera walkę z koronawirusem SARS-CoV-2, wytwarzając sprzęt przeznaczony do ratowania osób zakażonych. Jako jedni z nielicznych w kraju jesteśmy producentem specjalistycznych namiotów barierowych, wykorzystywanych w szpitalach do ochrony personelu medycznego w czynnościach z pacjentami. Namioty, zbudowane z przezroczystej folii pvc oraz rękawic z narękawkami z plavitexu, są w rzeczywistości przenośnymi izolatkami, niezbędnymi w pracy medyków. I taki właśnie sprzęt trafił ostatnio do kilkunastu placówek leczniczych w Polsce.

 

 

22 Nov
Uzyskaliśmy pełny certyfikat na odzież barierową Covid

Wzmagająca się czwarta fala pandemii SARS-CoV-2 budzi coraz większy niepokój. Tym bardziej istotne jest zabezpieczenie służb medycznych i publicznych w odpowiednie środki ochrony indywidualnej. Właśnie uzyskaliśmy pełny certyfikat badania typu UE dla wytwarzanego przez naszą firmę kombinezonu barierowego model 5084 oraz fartucha barierowego model 5081. Certyfikat stwierdza, że wymienione produkty spełniają normę PN-EN 14126 typ (4,6)-B i PB[4,6]-B, dla odzieży chroniącej przed czynnikami infekcyjnymi i są to Środki Ochrony Indywidualnej kategorii III.

Deklaracja zgodności dostępna jest pod adresem: https://ajgroup.pl/Files/files/deklaracje/pl/deklaracja_zgodnosci_5021_5084.pdf

Szczegółowe informacje dotyczące produktów można zobaczyć tu:  https://ajgroup-pros.pl/offer/odziez-barierowa-covid/

 

 

09 Nov
Udane zawody wędkarskie o puchar PROS
Świetna atmosfera, duże emocje i mnóstwo dobrej energii – to wszystko przeżywaliśmy wspólnie w minioną sobotę podczas II Zawodów w wędkarstwie spawikowym o puchar PROS. Na starcie stanęło blisko 40 zawodników z całej Polski, którzy mimo chłodnej aury bawili się doskonale. W trwających od bladego świtu zmaganiach najlepsze wyniki uzykali: Daria Wróblewska i Piotr Gałan (I miejsca), Jolanta Malesza i Arkadiusz Zięba (II miejsca) oraz Mateusz Bacherowicz i Igor Perliński (III miejsca). Z rąk Aleksandra Grzelewskiego, prezesa spółki AJ Group, zwycięzcy odebrali pamiątkowe puchary i nagrody pieniężne, zaś wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów (AJ Group, Jaxon, Mistrall).
Serdecznie dziękujemy: zawodnikom, sędziom, sponsorom i patronom medialnym oraz nieocenionemu Kołu Wędkarskiemu nr 41, które współorganizowało z nami tę imprezę. Już dziś zapowiadamy, że w przyszłym roku na pewno spotkamy się na kolejnych zmaganiach o puchar PROS. Do zobaczenia!
 
 
02 Nov
Wspieramy akcję ''Dzieci mają wychodne''

Z ogromną przyjemnością donosimy, że rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. Fundacja prowadzi program ''Dzieci mają wychodne'', skierowany do placówek oświatowych (przedszkoli i szkół) polegający na aktywizowaniu do obcowania z naturą, przynajmniej jeden raz w tygodniu, niezależnie od pogody. Program jest odpowiedzią na złą kondycję dzieci – psychiczną i fizyczną, zanikanie relacji rówieśniczych i brak warunków do prawidłowego rozwoju. Ma dać szansę na edukację w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.
W ramach współpracy produkujemy właśnie partię spodniobutów dziecięcych z logo akcji, które placówki będą mogły nabywać z 20% upustem. Ich dystrybucją zajmą się nasi partnerzy handlowi.
Jesteśmy dumni, że wspieramy ten szczytny program, zwłaszcza, że wpisuje się on w naszą misję prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny i z uwzględnianiem bieżących potrzeb społecznych.

Szczegóły dotyczące akcji ''Dzieci mają wychodne'' można znaleźć pod linkiem: https://lnkd.in/eJachHeN

 

 

27 Oct
Stoisko PROS w Düsseldorfie

W dniach 26-29 października uczestniczymy w największych europejskich targach branży środków ochrony indywidualnej i bezpieczeństwa pracy w przemyśle A+A Düsseldorf 2021. Nasze stoisko jest zlokalizowane w hali 3, na placu nr 81. W tym roku postanowiliśmy wyeksponować na nim w szczególności dwie kwestie: jubileusz 20-lecia firmy i związany z tym rebranding oraz trwający proces inwestowania w odnawialne źródła energii. Stąd naczelne hasło: ''Solar welding technology'', czyli zwrócenie uwagi na wykorzystanie sił natury w produkcji.

Nasze stoisko cieszy się uzasadnionym zainteresowaniem zwiedzających i uznaniem ze strony licznych gości – partnerów biznesowych. Przede wszystkim jednak targi A+A (których jesteśmy stałym uczestnikiem) to doskonała okazja do zaprezentowania marki PROS w międzynarodowym środowisku, jak również możliwość nawiązania nowych, owocnych kontaktów handlowych.

 

 

13 Oct
PROS na targach Danfish International

Rozpoczęły się Danfish International - największe branżowe targi w tej części Europy. Bardzo cieszymy się, że po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wracamy do imprez wystawienniczych. Dla naszej firmy jest to doskonała okazja do pokazania nowości w bogatej kolekcji ubrań wodoochronnych PROS, a przede wszystkim możliwość nawiązania kolejnych kontaktów handlowych.

Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego mocno pracowaliśmy nad wyglądem naszego stoiska. W tym roku jest ono wyjątkowo dynamiczne i atrakcyjne dla oka. Plansze tła nawiązują do charakteru działalności AJ Group oraz wszystkich zmian, jakie zachodzą w firmie – jest nowe logo PROS, nowe piktogramy i oznaczenia materiałów, a przede wszystkim hasło: weather doesn't matter!

Duńskie targi potrwają do piątku, można nas tam spotkać w miejscu oznaczonym numerem C308.

 

 

13 Sep
Krajowa Konferencja Hodowców Karpia - 22-24 września

Już w dniach 22-24 września weźmiemy udział w XXVI Krajowej Konferencji Hodowców Karpia w Opalenicy. ''Karpiówka'' - jak nazywana jest potocznie ta impreza, skupia wszystko to, co jest związane z branżą karpiową w naszym kraju. W ramach wydarzenia odbędzie się też konferencja Polskiego Towarzystwa Rybackiego, szkolenie hodowców ryb oraz Targi Akwakultury 2021.

 

 

03 Sep
Wspieramy działania proekologiczne

Problem wszechobecnych śmieci i konieczność ochrony środowiska naturalnego to nasz wspólny obowiązek. W AJ Group zawsze chętnie wspieramy inicjatywy i działania ekologiczne, których efekty służą wszystkim.

Z radością zawiadamiamy, że od dzisiaj nasza firma oficjalnie wspiera nieformalną grupę nieStrash, prowadzącą od roku akcję ,,Nie śmieć leszczu''. Ekipa nieStrash, to kilku młodych ludzi, amatorów wędkarstwa, których tak jak nas, zwyczajnie denerwują śmieci pozostawiane nad wodą i w lasach. ,,Nie śmieć leszczu'' polega na spontanicznym zbieraniu odpadków porzucanych przez turystów i wędkarzy, a zarazem edukacja ekologiczna społeczeństwa. O zasięgu akcji świadczy choćby fakt, że działania obserwuje w mediach społecznościowych ponad 1,6 tysiąca osób (wiele z nich aktywnie włączyło się do sprzątania), a w lipcu napisał o niej również tygodnik Wprost.

Ekipie nieStrash właśnie przekazaliśmy nasze kurtki i koszulki PROS, by sprzątanie, w nierzadko trudnych warunkach pogodowych, było przyjemne i komfortowe – nasza odzież doskonale nadaje się do takich działań. Oczywiście – sami również włączamy się do tej wspaniałej akcji.

 

 

24 Aug
Zaktualizowaliśmy certyfikat na odzież z tkaniny Plavitex multi

 Ubrania wyprodukowane z tkaniny Plavitex Multi to najbardziej zaawansowane produkty w ofercie PROS. Takie ubrania są przeznaczone do użytku w strefach zagrożenia wybuchem - między innymi w wyrobiskach kopalnianych, bazach przesyłu paliw czy na stacjach paliwowych. Dlaczego akurat tam? Ponieważ ubrania te chronią przed wyładowaniami elektrostatycznymi, podmuchem płomieni, aerozolami płynnych kwasów i zasad. Dodatkowo fluorescencyjny kolor oraz taśmy odblaskowe zwiększają widzialność użytkownika w niesprzyjających warunkach pogodowych (jesienna szaruga, deszcz i wiatr).

Na te produkty (kurtkę, spodnie do pasa, spodnie ogrodniczki oraz płaszcz) odnowiliśmy certyfikat badania typu UE. Oznacza to, że spełniają one wszystkie obowiązujące normy prawne w krajach Unii Europejskiej. Z aktualną Deklaracją Zgodności jest można zapoznać się na naszej stronie internetowej www.ajgroup.pl w zakładce "Deklaracje'', albo klikając TUTAJ.